Amennyiben a magyar női kézilabda-válogatott hétfőn legyőzi a dán csapatot a magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokság debreceni középdöntőjében, akkor biztosan teljesíti a célkitűzést, a hat közé jutást, egyúttal pedig megnyílik a magyar lányok előtt a lehetőség, hogy akár az elődöntőt is elérjék.
Németh András szövetségi kapitány együttese szombaton fantasztikusan küzdött, a végjátékban kétgólos hátrányt ledolgozva verte 20-19-re a románokat.




