Ismét több százan vonultak utcára az észak-kalifroniai Berkleyben keddre virradóra , immár harmadik éjszaka. Két fekete férfi halálát okozó rendőri intézkedések és az ezekkel kapcsolatban született vádesküdtszéki felmentő döntések ellen tiltakoztak.
Michael Brown és Eric Garner halálát okozó rendőri túlkapások, és a történteket követő bírósági ítéletek ellen vonulnak utcára tüntetők ezrei az Egyesült Államok több nagyvárosában hónapok óta. Más városokkal ellentétben Berkley-ben hétfőre sem hagyott alább a tiltakozás heve. Keddre virradó éjjel is több százan vonultak utcára.
Az intézkedő rendőrök könnygázt vetettek be a tüntetők ellen:




