Amerika kitartóan tüntet a rendőri túlkapások miatt +VIDEÓ

Harmadik napja vonulnak utcára a tüntetők Berkley-ben

Krónika
  • 2014.12.09. - 12:24

Ismét több százan vonultak utcára az észak-kalifroniai Berkleyben keddre virradóra , immár harmadik éjszaka. Két fekete férfi halálát okozó rendőri intézkedések és az ezekkel kapcsolatban született vádesküdtszéki felmentő döntések ellen tiltakoztak. 

 Michael Brown és Eric Garner halálát okozó rendőri túlkapások, és a történteket követő bírósági ítéletek ellen vonulnak utcára tüntetők ezrei az Egyesült Államok több nagyvárosában hónapok óta. Más városokkal ellentétben Berkley-ben hétfőre sem hagyott alább a tiltakozás heve. Keddre virradó éjjel is több százan vonultak utcára. 

Az intézkedő rendőrök könnygázt vetettek be a tüntetők ellen:

 

berkley vasútállomás
Reklám