Az Egyesült Államok és a NATO hétfőn ünnepélyesen véget vetett az afganisztáni harci küldetésnek a szeptember 11-ei terrortámadások után több mint 13 évvel.
A küldetés hivatalos végét a nemzetközi biztonsági erők (ISAF) közös parancsnokságának félárbócra eresztett zászlaja jelentette. A rendezvényen az ISAF parancsnoka elmondta, hogy átalakul a küldetés jellege: ezentúl a tálib felkelők ellen harcoló afgán erők kiképzése és támogatása lesz a céljuk.
Az afgán vezetésben "bizonyos változásokat kell végrehajtanunk" - folytatta John Campbell, s hangsúlyozta, hogy ennek egyik legfontosabb része az lesz, hogy felelősségre vonhatóvá kell tenni a vezetőség embereit is.




