Elkészült a felsőoktatási stratégia

Mégsem lesz Magisztrátus

Belföld
  • 2014.12.05. - 12:12

Elfogadta a felsőoktatási stratégiát pénteki ülésén a Felsőoktatási Kerekasztal: a módosított dokumentumban nagyobb hangsúllyal szerepel a tehetséggondozás, a bölcsészet- és társadalomtudományok képzési területe, bekerült a bérrendezés kérdése, illetve a feladatközpontú és kreditalapú finanszírozás bevezetése.

 A szaktárca közleménye szerint a következő 15 évre vonatkozó stratégia véglegesítését széles körű társadalmi és szakmai egyeztetés előzte meg. Az elmúlt hónapokban a felsőoktatási intézmények, a hazai vállalatok, a kamara és minden, felsőoktatásban érintett szervezet vezetője eljuttatta javaslatát a tárcához, amelyek nagy része bekerült a koncepcióba.
A beérkezett észrevételek alapján a stratégia több elemét is átdolgozták és kiegészítették, abban például nagyobb hangsúllyal szerepel a tehetséggondozás, a bölcsészet- és társadalomtudományok képzési területe, megfogalmazódott a bérrendezés kérdése, illetve a feladatközpontú és kreditalapú finanszírozás bevezetése. A Magisztrátus felállítására vonatkozó elképzelés azonban kikerült a koncepcióból. 
Az ülésen az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Magyar Rektori Konferencia, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete, valamint a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának képviselői vettek részt. 
Az új felsőoktatási koncepció december közepén kerül a kormány elé.

Reklám