A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén elfogadta új szervezeti és működési szabályzatát (szmsz), majd zárt üléssel folytatta munkáját, ahol személyi változásokról döntöttek a képviselők és módosították a hajléktalanrendeletet is.

Az új szmsz-ről nem alakult ki vita a közgyűlésben, 29 igen szavazat mellett Csárdi Antal (LMP) és Tokody Marcell (Jobbik) nemmel voksolt, míg Gy. Németh Erzsébet és Hajdu László (mindketten DK) tartózkodtak. Az előterjesztés végleges szövegét az elfogadás előtt nem bocsátották a sajtó rendelkezésére.

Tarlós István főpolgármester elmondta, hogy prognózisok szerint a 4-es metró üzemeltetése 6-7 milliárd forintba kerül majd évente.
Horváth Csaba szocialista képviselő biztatónak nevezte a kilencmilliárd forintos támogatást, de szerinte jövőre további segítségre lenne szükség, mivel a közlekedési költségvetésben húszmilliárd forintos hiány van.
Módosították a hajléktalanrendeletet
A Fővárosi Közgyűlés módosította a hajléktalanokra vonatkozó rendeletét, amire azért volt szükség, mert a Kúria korábban megsemmisítette annak egyik pontját.
A módosított rendelet nevesíti, hogy az életvitelszerűen megvalósuló közterületi tartózkodás jogellenesnek minősül a Római-parton, a Népligetben, a Normafa környékén, valamint a Margitszigeten.
Horváth Csaba szocialista képviselő kijelentette: a főváros kormánypárti vezetése folytatja a hajléktalanokat kiszorító politikáját, miközben a szegénység ellen semmilyen módon nem lép fel.



