A hongkongi tüntetéseken résztvevő egyik demonstráló súlyos bántalmazásáért letartóztattak hét helyi rendőrt. A brutális esetről készült videófelvétel bejárta a világot, így a rendőrség nem tagadhatta le az ügyet. A bántalmazott Ken Tsang volt, a Polgári Párt egyik tagja.

Az elmúlt nap és éjszaka során legalább 116 embert vettek őrizetbe törvénytelen gyülekezés, a rendőrség munkájának hátráltatása és fegyverbirtoklás miatt. Köztük van több diákvezető is. A rendőrök elkoboztak fejszét, kalapácsot és emelőrudat is. A sérültek számát egyelőre nem közölték.
A diákok egy része harci ruhát, sisakot, maszkot öltött és pajzzsal szerelte fel magát. A több ezres létszámmal készenlétben álló rendőrség ismételten felhívta a figyelmet arra, hogy fellépésük erőteljesebbé válhat, ha a végrehajtók ellenállásba ütköznek. A riportereket szintén figyelmeztették, hogy ne álljanak a hatósági személyek útjába.
A képes beszámolókon jól látható, hogy az utcán az elmúlt hetekben rengeteg holmi halmozódott fel, a diákok mindennapi életre rendezkedtek be, asztalok, székek, alkalmi szekrények, polcok, ponyvák, háztartási eszközök is helyet kaptak az oldalról nyitott sátrak alatt, illetve az aszfalton. A jelek szerint sok tüntető tett eleget a felhívásnak és látott hozzá az ingóságok eltakarításához, zsákokba rakodásához.
Forrás: Reuters, CNN, MTI



