Ötpárti egyeztetés összehívását kezdeményezték szocialista képviselők a nemzetbiztonsági ellenőrzés szabályairól.
Ezzel szemben – folytatták – a kormánypárti többség 2013 tavaszán az MSZP tiltakozása ellenére fogadta el a nemzetbiztonsági ellenőrzés új szabályairól szóló törvényt, amit az Alkotmánybíróság idén márciusban megsemmisített. Molnárék szerint most lehetőség nyílna arra, hogy ezúttal konszenzussal alkossák meg a jogszabályt. Bár a szocialisták egyetértenek a kormány által benyújtott javaslat céljaival, de mivel az indítvány számos ponton korrekcióra szorul, egyeztetést kezdeményeznek. A közleményre reagálva Németh Szilárd, a nemzetbiztonsági bizottság fideszes alelnöke lapunknak azt mondta: nem a sajtón keresztül kell egyeztetni, de ahogy Kontrát Károly, belügyi államtitkár jelezte a hétfői parlamenti vitában, minden módosító indítványt megvitatnak. A képviselő felhívta a figyelmet, hogy ha a most beterjesztett kormányjavaslat lenne hatályban, akkor az MSZP-s Simon Gábor már 2010-ben lebukott volna.



