Mesélni kezdett az egykori hazai alvilág

Krónika
  • 2014.11.26. - 14:38

Tanúk meghallgatásával folytatódott tegnap a négy halálos áldozatot követelő, 1998 júliusában elkövetett, Aranykéz utcai robbantás, illetve a Fenyő János médiavállalkozó szintén abban az évben történt meggyilkolása miatt indított büntetőper a Fővárosi Törvényszéken.

A bíróság előtt az előbbi merénylet vélt célpontjához, Boros József Károlyhoz egykor közel álló emberek, testőrök, barátok, ismerősök tettek vallomást.

A nyilatkozók egy része vélhetőleg jól ismerhette a hazai alvilág belső viszonyait, erre utal az is, hogy elbeszéléseik bár számos érdekességet tartalmaztak, sokan neveket is említettek, de egyikük sem fogalmazott úgy, hogy bárkit konkrét összefüggésbe hozott volna az Aranykéz utcai robbantással. Az ügyészség által a merénylet felbujtójának tartott Portik Tamás továbbra is ragaszkodik saját verziójához, amely szerint a történtek hátterében Pintér Sándor belügyminiszter és köre állt.

A kedden folytatódó perben a hazai alvilág egykori nehézfiúi tesznek vallomást, közöttük a kecskeméti maffiaperből is ismert Radnai László.

Reklám