„Magyarországnak az az érdeke, hogy mindenkivel jó viszonyban legyen” – hangsúlyozta az Echo TV Napi aktuális című műsorában kedd este Jeszenszky Géza volt külügyminiszter, egykori washingtoni és oslói nagykövet.
Az ATV interjút készített Thomas Meliával, az amerikai külügyminisztérium államtitkárával (a ma sugárzott interjúból tegnap ismertettek részleteket). Melia határozottan cáfolta azt az értesülést, miszerint december elején hazahívhatják Magyarországról André Goodfriend ideiglenes ügyvivőt. Mint mondta, Washingtonban nagyra értékelik Goodfriend munkáját. Hangsúlyozta, a diplomata csak megfigyelőként vett részt tüntetéseken, s azt a munkát végzi Budapesten, amivel megbízták.



