Eddig mintegy harmincnégymilliárd forint értékű igénylés érkezett be az eredetileg 8,5 milliárdos kerettel meghirdetett, a kis- és középvállalkozások (kkv) termelési kapacitásának bővítését támogató uniós pályázatra.
A kormány döntött arról, hogy a jelentős túligénylés miatt megemelik annak a kkv-k számára kiírt, eredetileg 8,5 milliárdos kerettel meghirdetett termelési kapacitásnak a bővítését támogató kiírás összegét, amelyre eddig harmincnégymilliárd forint értékű igénylés érkezett be – közölte Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára a Világgazdasággal.
A helyettes államtitkár azt nem tudta megmondani, mekkora lesz ennek az emelésnek a mértéke, miután jelenleg is zajlik a beérkezett pályázatok áttekintése. Ezért egyelőre még nem tudni azt sem, hogy a pályázatok közül mennyi érdemes támogatásra, és azoknak mekkora a forrásigényük.
A november 12-én megnyitott kiírásra még mindig be lehet adni a pályázatot, amely tíz- és százmillió forint közötti összegű, ötvenszázalékos intenzitású, vissza nem térítendő támogatást nyújt. Ezt majd főként gyártókapacitás fejlesztéséhez, illetve az ehhez szorosan kapcsolódó infrastrukturális beruházáshoz.



