Múzeumliget: két magyar iroda is indulhat

Kultúra
  • 2014.11.24. - 15:12

Véglegesítették az Új Nemzeti Galéria–Ludwig Múzeum épületére vonatkozó építészeti tervpályázatot: eszerint a korábban közölt hét helyett hat világhírű külföldi építésziroda mellett két magyar tervező is meghívást kapott.

A Városligetbe tervezett új múzeumi negyed legnagyobb épülete, az Új Nemzeti Galéria–Ludwig Múzeum otthonára kiírt meghívásos, nemzetközi pályázaton hat világhírű tervezőiroda indul – közölte a Városliget Zrt. A korábban lapunk által is megírt hét meghívott közül Renzo Piano műterme végül nem indul, de Jean Nouvel, illetve David Chipperfield irodája, valamint a Mecanoo, a Nieto Sobejano Arquitectos, a Sejima and Nishizawa and Associates (SANAA) és a Snohetta is vállalta az indulást. Két magyar tervezőt is meghívtak az előminősítésre: a budapesti Művészetek Palotáját és a sencseni Nansan Kulturális Központ és Múzeumot is tervező Zoboki–Demeter és Társaik Építésziroda, valamint a Kossuth-díjas Balázs Mihály vezette iroda a Műegyetem építészmérnöki karával együtt meghívást kapott. További három helyre várnak pályázatot, így összesen tizenegy építész juthat majd be a december 8-án záruló előminősítés után a második fordulóba.
Reklám