Önfinanszírozóvá vált a magyar bankrendszer

a devizaforrások eltűnnek a rendszerből

Gazdaság
  • 2014.11.20. - 11:04

A hazai bankrendszer önfinanszírozóvá vált az elmúlt években, a hitel/betét arány a bankrendszer szintjén 100 százalék körüli szintre mérséklődött - mondta Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója csütörtökön a Napi.hu portál Budapesten megtartott makrokonferenciáján.

Nagy Márton elmondta: a következő években megtakarító háztartások és jobban költekező vállalatok jellemzik majd a hazai pénzpiacot.

A bankok között, illetve az állam és bankok között is élesedik majd a verseny a lakossági megtakarításokért, a bankrendszer a hosszú távú forintforrásokat preferálja majd, a devizaforrások eltűnnek a rendszerből - fűzte hozzá a jegybank ügyvezető igazgatója.


Forrás: MTI

Reklám