Március 23. legyen a magyar zászló és címer napja!

A Fidesz javaslatot tett

Belföld
  • 2014.11.19. - 16:41

A Fidesz azt kezdeményezi, hogy március 23. legyen a magyar zászló és címer napja.

Rogán Antal frakcióvezető és Németh Szilárd frakcióvezető-helyettes a parlamentnek szerdán benyújtott előterjesztés indoklásában azt írta: a magyar nemzet összetartozását, a magyar nemzeti függetlenséget kifejező piros-fehér-zöld színű zászló, valamint az alaptörvényben meghatározott címer a nemzeti kulturális örökség része, tiszteletük az intézmények, a szervezetek és a magyar nemzet polgárainak közös felelőssége.
Ezért határozati javaslatukban kezdeményezik, hogy minden év március 23-a legyen a magyar zászló és címer napja.
"Az országgyűlési határozat a magyar zászló és címer napjáról megerősítést, új lendületet ad a zászló és címer iránti tisztelet és megbecsülés megélésének, az ebből fakadó felelős cselekvésnek" - fogalmazott Rogán Antal és Németh Szilárd.

Reklám