Vlagyimir Putyin azzal vádolta meg az Egyesült Államokat, hogy az uralma alá akarja gyűrni Oroszországot, és figyelmeztetett, ez nem fog sikerülni. Az ellenük hozott szankciókról a következőket mondta: Az Egyesült Államok számos szövetségese saját nemzeti érdekeinek kárára "idegen nemzeti érdekeket igyekszik védeni érthetetlen alapon és érthetetlen kilátásokkal".




