Vidnyánszky: A rendszerváltás óta nem csökkent színházak nézőszáma

A magyar az egyik legtöbbet színházba járó ember a világon - mondta a Nemzeti Színház igazgatója

Kultúra
  • 2014.11.17. - 15:48

Évente 5-5,5 millió színházjegyet adnak el, ami azt jelenti, hogy a rendszerváltás óta a legkevesebb nézőt vesztő művészeti ág a színház - mondta el Vidnyánszky Attila, a Magyar Teátrumi Társaság elnöke hétfőn Kecskeméten a társaság közgyűlésének szünetében tartott sajtótájékoztatón.

A Nemzeti Színház igazgatója hangsúlyozta, hogy csaknem annyian járnak színházba ma is, mint 25 évvel korábban. A magyar az egyik legtöbbet színházba járó ember a világon - tette hozzá.

lead vid
Reklám