Aggasztónak nevezte a kelet-ukrajnai helyzetet az Európai Tanács elnöke a G20 csoport Ausztráliában szombaton megkezdődött csúcsértekezletén. Herman Van Rompuy azt mondta, meg kell akadályozni, hogy újra kitörjenek a harcok. Az uniós politikus megerősítette, hogy az EU-országok külügyminiszterei hétfői brüsszeli tanácskozásán téma lesz az esetleges újabb szankciók ügye. Az ausztrál tanácskozás fő témái között a globális gazdasági növekedés serkentése szerepel.




