Rompuy szerint aggasztó a helyzet Ukrajnában

Az Unió szerint a válságnak csak politikai megoldása van

Külföld
  • 2014.11.15. - 09:27

Aggasztónak nevezte a kelet-ukrajnai helyzetet az Európai Tanács elnöke a G20 csoport Ausztráliában szombaton megkezdődött csúcsértekezletén. Herman Van Rompuy azt mondta, meg kell akadályozni, hogy újra kitörjenek a harcok. Az uniós politikus megerősítette, hogy az EU-országok külügyminiszterei hétfői brüsszeli tanácskozásán téma lesz az esetleges újabb szankciók ügye. Az ausztrál tanácskozás fő témái között a globális gazdasági növekedés serkentése szerepel.

herman-van-rompuy-2
Reklám