Az LMP szerint a kormány lassan felszámolja az önkormányzatiságot, hiszen a jövő évi büdzsé is "csak lélegeztető gépen tartja" a helyhatóságokat. Gerstmár Ferenc, a párt önkormányzati szakszóvivője, Lengyel Szilvia, a Pest megyei közgyűlés LMP-s frakcióvezetője, valamint Csárdi Antal fővárosi közgyűlési képviselő szombaton sajtótájékoztatón bírálta a 2015-ös költségvetés önkormányzatokat érintő fejezetét.
Gerstmár Ferenc az adósságkonszolidációra fordítható forrásokat kevesellte, amelyek csak a működési problémák fedezetére elégségesek, gazdaságfejlesztésre már nem. Kifogásolta, hogy csaknem 29 milliárd forintot von el a kormány az önkormányzatoktól, így azoknak rendszeres szociális ellátásra vagy lakásfenntartási támogatás nyújtására már nem lesz fedezetük, de megszűnt a bajba jutott hiteleseket segítő adósságkezelési keret is, így a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévő devizahitelesek senkitől sem kapnak segítséget. A politikus szerint bár helyi adók kivetésére lehetőséget ad a kabinet, az önkormányzatok a lakosság túladóztatása miatt ezzel nem tudnak élni. Kifogásolta azt is, hogy az önkormányzati tisztségviselők bére hat éve nem emelkedett. A képviselői tiszteletdíjak megállapításával kapcsolatban a politikus úgy véli: azokat úgy kell meghatározni, hogy ne veszélyeztesse a működést.




