Szükség van jó jogászokra, ez kormányzati érdek is – jelentette ki Trócsányi László igazságügy-miniszter a SZEGEDma.hu-nak adott interjúban.
Trócsányi szerint az egységes képzés megmaradhat, nem lenne érdemes áttérni a bolognai rendszerre, ugyanakkor kérdés, hogy a jogi asszisztencia oktatása milyen formában folyjon. Az interjúban a miniszter úgy fogalmazott, a jog uralma megvalósul Magyarországon, ezt jelzi az önálló igazságügyi tárca is. „Kinevezésemet követően szinte elsőként a devizahitelesek ügyét kellett rendezni. A probléma nyolc éven keresztül mérgezte a magyar társadalmat, s most megszüntettük” – mondta Trócsányi.



