Azonnali hatállyal kizárta soraiból a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országos fegyelmi és etikai bizottsága a párt fővárosi választmányi elnökét, Szalma Botondot - mondta el Rubovszky György, pártügyész a szerdai tárgyalás után.

Rubovszky György szeptember 17-én kezdeményezte a KDNP fővárosi választmányi elnökének a kizárását arra hivatkozva, hogy Szalma Botond a párt belső rendjét folyamatosan, súlyosan megzavaró magatartást tanúsított, és a hivatalos Fidesz-KDNP polgármesterjelölt ellen Budapest IV. kerületében függetlenként indult az önkormányzati választáson.
A pártügyész a második, szerdai fegyelmi tárgyalás után közölte: azonnali hatállyal kizárták a KDNP-ből Szalma Botondot, aki írásban is megkapja majd az erről szóló határozatot és az indoklást.
Szalma Botond az MTI-nek azt mondta: három órán át tartott a tárgyalás, s közölte, hogy fellebbezni fog, mert "hazug és alaptalan" vádakon nyugszik a döntés, de a kereszténydemokrácia nem engedheti meg magának a hazugságot.



