Harmincegy vadon élő vándorló állatfaj védelmének megerősítéséről döntött az ENSZ az ecuadori Quitóban tartott, vasárnap zárult hatnapos konferencián.
„A vándorló állatok sorsa korunk legsürgetőbb problémáinak egyikévé vált. Az óceánokat szennyező műanyag, a klímaváltozás hatása, az orvvadászat, a túltermelés, azok a veszélyek, amelyekkel a vándorló állatoknak szembe kell nézniük, mind hatással vannak az emberekre is” – fogalmazott Bradnee Chambers, a CMS ügyvezetője.
A szakértők az összes korábban javasolt állatot felvették a védett vadak listájára az afrikai oroszlán kivételével, amelyről nem érkezett elég információ azokból az országokból, amelyekben a faj előfordul.



