Cselovszki Zoltánt bízta meg az Iparművészeti Múzeum főigazgatói teendőinek ellátásával az emberi erőforrások minisztere - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős Államtitkársága hétfőn.

Cselovszki Zoltán építész augusztus közepéig a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ vezetője volt.
Az Iparművészeti Múzeum főigazgatói posztjáról január végén mondott le március 25-i hatállyal az addigi vezető, Takács Imre, mert nem értett egyet a "tudomására jutott kormányzati szándékokkal", például az Esterházy-kincstár kiragadásával az Iparművészeti Múzeum gyűjteményi egységéből, valamint a kelet-ázsiai gyűjtemény Szépművészeti Múzeumba történt áthelyezésével.
Az intézmény főigazgatói posztjára kiírták a pályázatot, amelyre nem jelentkezett senki, így az eredménytelenül zárult.
Közben az emberi erőforrások minisztere májusban megbízta Baán Lászlót, hogy a Liget Budapest projekt előkészítésével kapcsolatos feladatok ellátása mellett miniszteri biztosként dolgozza ki egy Ázsiai Művészeti Központ fejlesztési koncepcióját, valamint irányítsa az Iparművészeti Múzeum szakmai, szervezeti és működési megújítását.
Forrás: MTI



