Közúti baleset gondatlan okozásának bűntettével vádolja az ügyészség V. Mártont, aki 2013. szeptember 19-én összeütközött a Hende Csaba honvédelmi minisztert szállító Audival Nagylóc határában. Az ügy tárgyalása a Balassagyarmati Járásbíróságon kezdődött meg kedden.
Az öt ember sérülését okozó balesetben a rali versenyre készülő szécsényi V. Márton a Nagylóc és Zsunypuszta közötti szerpentinen a sebességkorlátozás ellenére 71-76 kilométer sebességgel közeledett a baleset pillanatában. Az útszakasz lezárását nem kezdeményezte egyik hatóságnál sem, segítőinek feladata volt, hogy CB-rádión figyelmeztessék, ha valamelyik irányból jármű közeledik.
A miniszter gépkocsija, kikerülve a raliversenyző segítőjét, az útkanyarulatba óránként 40-45 kilométeres sebességgel érkezett, majd összeütközött a V. Márton által vezetett Mitsubishivel. A szakértői vélemény szerint Hende Csaba nyolc napon túl gyógyuló sérülése valószínűleg nem következik be, ha a miniszter biztonsági öve bekapcsolt állapotban van.
Hende Csaba vallomását - mivel személyes meghallgatásától mind a vád, mind a védelem eltekintett -, a bíró olvasta fel. Ebben a miniszter kifejti: mivel útközben is dolgozott, a biztonsági övét egy pillanatra kikapcsolta, hogy a táskájából kivegyen valamit, ekkor történt az ütközés.
A tanúk és a szakértői vélemény meghallgatása után a bíróság a következő tárgyalási napot 2014. november 20-ra tűzte ki.
Forrás: MTI



