Az 1967-ben elfoglalt Kelet-Jeruzsálem területén ötszáz új lakás építését hagyta jóvá hétfőn az izraeli belügyminisztérium. Sajtóértesülések szerint eredetileg hatszáznegyven lakás építését akarták jóváhagyni. A természeti károk elkerülése érdekében azonban csökkentették az építendő otthonok számát. A palesztin vezetés szerint azonban a város ezen részének a palesztin állam fővárosának kell lennie.




