A reformáció emléknapja alkalmából Károli Gáspár-díjjal tüntették ki Felhősné Csiszár Sarolta magyar–történelem szakos középiskolai tanárt, etnográfus-muzeológust, Benczúr László építészt és Bódiss Tamás karnagy-zenepedagógust.
A díjakat Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár adta át pénteken Budapesten.

Bódiss Tamás a református egyházzene és kóruskultúra területén végzett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként részesült a Károli Gáspár-díjban. Bódiss Tamás 1982-től vezet kórusokat, többek között a Goudimel kórust, majd a Soli Deo Gloria Kamarakórust társkarnagyként. Énekes-zenés liturgiák, fesztiválkoncertek, kórustalálkozók és más zenés események szervezője. 1993-tól tanít a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzene Tanszékén. A Református Egyházzenészek Munkaközösségének alapítója, 1999-2001 között, majd 2014-től a Magyar Egyházzenei Társaság alelnöke - hangzott el a díj átadásakor.
Az ünnepségen részt vett mások mellett Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, Hafenscher Károly, a Reformáció Emlékbizottság munkájának segítéséért felelős miniszteri biztos, Szabó István református, Fabiny Tamás evangélikus püspök, valamint Fischl Vilmos, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának titkára.
Forrás: MTI



