Svédország elismeri a palesztin államot

Abbász üdvözölte, az izraeli külügyminiszter sajnálatosnak nevezte a döntést

Külföld
  • 2014.10.30. - 12:00

Svédország az Európai Unió nyolcadik, de a közösség "régi" tagjai közül az első, amely elismeri a palesztin államiságot - jelentette be Margot Wallström külügyminiszter csütörtökön. Az unióhozhoz 2004- ben, illetve 2007- ben csatlakozott országok közül hét - köztük Magyarország -  még a csatlakozást  megelőzően elismerésben részesítette a palesztin államot. 

Wallström a Dagens Nyheter című svéd napilapban közzétett kommentárjában úgy fogalmazott, hogy Stockholm döntése a palesztinok önrendelkezéshez való jogát erősíti meg. "Néhányan úgy vélik, túl korai a lépés. Én azonban inkább attól tartok, hogy túl kései" - jegyezte meg a svéd külügyminiszter. Svédország azt reméli, hogy mások is követik majd a példáját - tette hozzá.

Abbász történelmi tettnek, Liberman sajnálatosnak nevezte a lépést

jen psaki
Reklám