A San Francisco Giants nyerte az amerika profii baseball bajnokság szuperdöntőjét (World Series), miután a mindent eldöntő hetedik találkozón 3:2-re verték a hazai pályán játszó Kansas City Royalst.

Az Óriások ezzel öt év alatt már a harmadik trófeájukat gyűjtötték be. A mérkőzés és a négy győzelemig tartó sorozat hőse minden kétséget kizárólag a San Francisco 25 éves dobója (pitcher). Madison Bumgartnert az amerikai sportsajtó már most minden idők legjobb dobójátékosaként aposztrofálja. Nem véletlenül őt választották a döntő legértékesebb játékosának.
A döntőben a Giants négy győzeleméből három az ő nevéhez fűződik és összesen egy pontot engedett az ellenfélnek, amivel új rekordot állított be. Ráadásul a mindent eldöntő hetedik mérkőzésre Bumgartner két nap pihenővel érkezett (ami szinte példátlan a baseball történelemben) és bár nem kezdőként lépett pályára, de így is magabiztosan sikerült a pontszerzésben megakadályozni a győzelemre is esélyes Kansast.



