"Ukrajna sohasem lesz már a régi"

Ennek fő oka az, hogy vér folyt közöttünk - mondta a donyecki vezető

Külföld
  • 2014.10.29. - 20:45

A Donyecki Népköztársaság és Ukrajna kereskedhet egymással, de együtt élni sohasem fognak - jelentette ki Olekszandr Zaharcsenko, az önhatalmúlag kikiáltott Donyecki Népköztársaság "miniszterelnöke", s hangsúlyozta: Ennek fő oka az, hogy vér folyt közöttünk. 

"Az első halálesetig még mondhattuk, hogy tudunk együtt élni. De miután kiömlött közöttünk az első csepp vér, hogyan is tudnék hozzájuk viszonyulni? Igen, kereskedhetünk velük, de élni nem fogok velük." - mondta a kelet-ukrajnai vezető a Dialog.ua orosz nyelvű ukrán hírportálnak.

lead zaharcsenko
Forrás: MTI

Reklám