Megrohamozta tegnap a szíriai kormányerők által ellenőrzött észak-szíriai Idlíb városát, s ezzel új frontot nyitott a több mint három éve tartó szíriai polgárháborúban az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet helyi szárnya, az an-Nuszra Front.
Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű londoni emigránsszervezet közölte, hogy a harcokban kilenc felkelő és tíz szíriai katona meghalt. Az an-Nuszra Front az interneten ezzel szemben arról adott hírt, hogy elvágták a városba vezető, az utánpótláshoz nélkülözhetetlen útvonalakat, ellenőrzésük alá vonták a kormányzóság épületét, lefoglaltak két tankot, és foglyul ejtettek tizenkét katonát.
Az utóbbi három hónapban az an-Nuszra Front jelentős területeket vont ellenőrzése alá Deraa, Kuneitra és Idlíb tartományban. Aszad csapatai ezzel párhuzamosan gyakorlatilag kiszorultak Szíria északi és keleti részeiről, és a Damaszkusz környéki, valamint az északnyugati Aleppó közelében fekvő területekre összpontosították erőiket.
Az Egyesült Államok és szövetségesei folytatták a dzsihadisták elleni légi támadásokat Szíriában és a szomszédos Irakban. Az amerikai hadsereg közel-keleti és közép-ázsiai térségért felelős parancsnoksága arról számolt be, hogy Szíriában négy, Irakban hét csapást mértek az Iszlám Állam szélsőséges szunnita szervezet állásaira.
Szíriában a török határ menti, a dzsihadisták által hetek óta ostromlott Kobani kurd város környékén támadtak a terroristákra, és öt harcjárművüket, illetve egy épületüket elpusztították. Irakban az amerikaiak és szövetségeseik harci gépei egyebek mellett a moszuli gát környékén hajtottak végre csapásokat az Iszlám Állam ellen, és végeztek a dzsihadisták egyik alakulatával.



