Katasztrófavédelmi alap létrehozását kezdeményezi a fideszes képviselő

Az alapot a tagjelöltek is használhatnák

Külföld
  • 2014.10.23. - 13:03

Az Európai Parlament plenáris vitát tartott a hatékonyabb árvízvédelemről, amelyen a természeti csapások enyhítésére szolgáló források növelését, és annak gyors hozzáférhetőségét sürgetette Deli Andor, a Fidesz vajdasági EP-képviselője.

„Szükségesnek tartom egy jelentős anyagi eszközökkel rendelkező európai katasztrófa-segélyalap létrehozását, amelyen keresztül szakszerűen, hatékonyan, és (ami a legfontosabb) gyorsan tudnánk kezelni az előállt helyzeteket” - emelte ki Deli.

A politikus a plenáris ülés mai napirend előtti felszólalásában rámutatott: az általa vázolt alapból nemcsak a tagállamok, hanem a tagjelölt országok is részesülhetnének, ami "nagy támaszt jelenthet ezen országoknak, különösen Szerbiának, ahol tavasszal súlyos árvíz pusztított, tovább fokozva a nehéz gazdasági helyzetet és az ország energiafüggőségét".

Reklám