Politikai viták és együttműködés volt napirenden

Szijjártó Washingtonban tárgyalt

Külföld
  • 2014.10.21. - 19:46

Marie Harf, az amerikai külügyminisztérium helyettes szóvivője közölte, Szijjártó Péter magyar külügyminiszter és Victoria Nuland európai és eurázsiai ügyekért felelős amerikai külügyi államtitkár-helyettes megállapodtak abban, hogy együttműködnek a korrupcióval, a demokráciával, és a beruházási légkörrel kapcsolatos aggályok orvoslásában. A külügyminiszter több amerikai nagyvállalat vezetőjével is tárgyalt, valamint megköszönte az 1956-os menekültek befogadását.

szijjártó-usa
Katrina Lantos Swett, Tom Lantos néhai amerikai kongresszusi képviselő lánya, a Lantos Emberi Jogok és Méltányosság Alapítvány elnöke egyebek mellett arról beszélt, hogy 1989-ben Magyarország ütötte az első és mindent eldöntő lyukat a vasfüggönyön, amiért hálát érdemel.
Reklám