Az áprilisban elrabolt 200 diáklány elengedéséről és egy jövőbeli tűzszünetről is megegyezett a nigériai hadsereg és az ország elnöksége a brutalitásukról elhíresült Boko Haram szélsőséges iszlamista szervezettel.
A nigériai kormány és hadsereg eddig tehetetlennek bizonyult a 2009 óta gyilkoló terrorcsoport elleni harcban, de végre eredményei vannak az egy hónapja tartó egyezkedéseknek:



