Az amerikai ápolónők országos szakszervezete szerint hanyagul és óvatlanul kezelték a múlt héten meghalt ebolás betegett a dallasi kórházban.
A szakszervezet kedd este hozta nyilvánosságra a mulasztásokat: az ebolás beteget kezelő ápolók napokon át megfelelő védőöltözet nélkül dolgoztak, a járvány terjedésének megállítását szolgáló előírások pedig meglehetősen lazák voltak.
A nővérek ráadásul még azt is elárulták, hogy a betegtől laboratóriumi elemzésre vett testnedvmintákat csőpostával küldték elemzésre, ami azzal fenyegethet, hogy megfertőződik a labor egész postarendszere.
Forrás: AP, MTI


