Nem tartották be az ebola-protokollt Dallasban

Elővigyázatlanul kezelték az ebolás férfit

Krónika
  • 2014.10.15. - 08:32

Az amerikai ápolónők országos szakszervezete szerint hanyagul és óvatlanul kezelték a múlt héten meghalt ebolás betegett a dallasi kórházban.

A szakszervezet kedd este hozta nyilvánosságra a mulasztásokat: az ebolás beteget kezelő ápolók napokon át megfelelő védőöltözet nélkül dolgoztak, a járvány terjedésének megállítását szolgáló előírások pedig meglehetősen lazák voltak. 
A nővérek ráadásul még azt is elárulták, hogy a betegtől laboratóriumi elemzésre vett testnedvmintákat csőpostával küldték elemzésre, ami azzal fenyegethet, hogy megfertőződik a labor egész postarendszere.


Forrás: AP, MTI

Reklám