A gazdaságszabályozásért felelős államtitkár elmondta, a magyar kormány célkitűzése, hogy 2020-ra a GDP 30 százalékát az ipar adja. Glattfelder Béla szerint ennek érdekében a rendelkezésre álló forrásokat hatékonyabban és nagyobb mértékben kell az ipar szolgálatába állítani. A magyar GDP-n belül jelenleg 22 százalék az ipari termelés aránya.




