Bizottsági tárgyalás a támogatásokról

A parlamenti testület megvitatja az oktatási-nevelési támogatások ügyét

Határon túl
  • 2014.10.15. - 16:33

Napirendjére tűzi a külhoni magyarság oktatási-nevelési támogatásának kérdését az őszi ciklusban az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottsága.

Pánczél Károly, a testület fideszes elnöke szerdán kijelentette: az eredeti munkatervben nem szerepelt ez a téma, azt ellenzéki képviselők javasolták, de úgy ítélték meg, fontos a kérdéskör áttekintése.
A támogatást az anyaország biztosítja a magyar nyelvű oktatást és nevelést segítendő, az egyszeri juttatás összege 20 ezer forint diákonként. 

Reklám