A sprinterek Sevillában vizsgáznak

Kajak-kenu

Sport
  • 2014.10.15. - 15:12

A magyar sikersportágban nem törődtek bele, hogy a férfi kajak kettesek 200 méteres távján nincs éremesélyes párosunk.

Ezért a szövetség nyolc férfi sprinter kajakosnak edzőtábort szervez november elején Sevillába, ahol azt a kettőst keresik, amely megszerezheti a jövő évi milánói kvalifikációs világbajnokságon az olimpiai kvótát. A táborba Dudás Miklós, Tótka Sándor, Molnár Péter, Bán Kristóf, Hérics Dávid, Nádas Bence, Birkás Balázs és Balaska Márk kapott meghívást.

„A legfőbb feladatunk, hogy megtaláljuk a legjobb párost – mondta Storcz Botond, a válogatott vezetőedzője. – Két hétig minden egyes délelőtt párosedzéseket tartunk majd a versenyzőknek. A milánói eredményesség érdekében jóval nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk erre a számra” – mondta a vezetőedző, aki a vb előtt éles körülmények közötti is teszteli a legjobb egységeket, hiszen a párosok májusban két világkupaversenyen is részt vesznek majd.
Reklám