Egyértelmű győzelmet aratott a fővárosban is a Fidesz–KDNP az önkormányzati választáson, a lapzártánkkor ismert adatok alapján a huszonhárom kerületből tizenhétben biztosan kormánypárti jelölt nyerte el a polgármesteri posztot.

Fideszes vezetésű maradt többek között a XI. kerület, ahol az MSZP-s Molnár Gyulának nem sikerült a visszatérés, valamint Csepel, ahol Borbély Lénárd győzte le a DK-s Horváth Gyulát. Lapzártánkkor azonban még szoros volt a versengés a baloldali Karácsony Gergely és a fideszes Rozgonyi Zoltán között Zuglóban. A Fővárosi Közgyűlésben magabiztos többsége lesz a Fidesz-KDNP-nek, Tarlós István pedig további öt évre főpolgármesteri megbízást kapott. A nem végleges adatok szerint Tarlós a szavazatok mintegy ötven, míg kihívója, a balos formációk zöme által támogatott Bokros Lajos csupán harmincöt százalékot kapott. A harmadik helyen a jobbikos Staudt Gábor végzett, őt követi Csárdi Antal (LMP), majd Bodnár Zoltán (Liberálisok). Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője úgy értékelt, az országos átlagtól elmaradó részvételi arány mutatja, Budapesten a baloldali választók csalódottak.



