Röpiratok miatt lőtte egymást a két Korea

Egy légballont akartak lelőni az északiak, de célt tévesztettek, és déli területre csapódott be a lövedék

Külföld
  • 2014.10.10. - 12:39

Egymás ellen fordul a két Korea pénteken, a tűzharcot egy hőlégballon miatt vívták, mely a phenjani rezsimet bíráló pamfleteket szállított. Dél-koreai lakott területekre is becsapódtak lövedékek, de halálos áldozatokról egyelőre nem érkeztek hírek.

A tűzharc egy légballon miatt tört ki. A propagandaanyagokat szállító ballon a phenjani rezsimet bíráló pamfleteket szállított, s a civil aktivisták indították útjára. Az északi hadsereg megpróbálta lelőni, de a lövedék célt tévesztett és a déli területen csapódott be. A déli hadsereg lövésekkel válaszolt.

lead röpirat Korea
Reklám