Kétmilliárdos beruházás keretében biogázüzem épült Pécsen. Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere elmondta: a beruházás célja, hogy helyben hasznosítsák a pécsi telepen keletkező, évente 17 ezer tonnányi víztelenített szennyvíziszap egy részét.
„Ez az erőmű képes lesz arra, hogy energiát termeljen, amely miatt a pécsiek vízszolgáltatója sokkal olcsóbban tud majd működni, mint eddig. A működési költségek pedig hatással vannak a díjakra is." - mondta Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere az átadás során.




