Stoltenberg: A NATO minden szövetségesét megvédi

A gyorsreagálású erők lengyel központjárnak fontosságát hangsúlyozta

Külföld
  • 2014.10.06. - 14:34

„A newporti csúcstalálkozón elfogadott készenléti akciótervet meg fogjuk valósítani, fenntartjuk az állandó jelenlétünket a szövetség keleti részében” - jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár hétfőn Varsóban, hozzátéve ugyanakkor, hogy a NATO lépései kizárólag védelmi jellegűek, megegyeznek a szövetség "nemzetközi elkötelezettségeivel". 

lead Stoltenberg
Stoltenberg részletesen beszélt a NATO és Oroszország viszonyáról. "A NATO elítélte Oroszország agresszív politikáját a Krím félszigeten és Ukrajnában" - mondta Stoltenberg, hozzátéve, hogy a katonai szövetség továbbra is az Oroszországgal való együttműködésre, konstruktívabb viszonyra törekszik. Ezt azonban attól tette függővé Stoltenberg, hogy Oroszország betartja-e a nemzetközi megállapodásokat és a nemzetközi jogot.

A NATO-főtitkár tárgyalt Varsóban Bronislaw Komorowski lengyel elnökkel is. Komorowski a találkozás után tartott sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, hogy  "az orosz-ukrán válság következtében beállt" változások Lengyelország szomszédságában "tartós jellegűek", ami azt jelenti, hogy keresni kell az utat az Oroszországgal való viszony javítása érdekében. 


Forrás: MTI

Reklám