Hetven év után először írtak és avattak új tórát

A debreceni zsidók nagy ünnepe

Kultúra
  • 2014.10.06. - 16:09

A Chábád Lubavics közösség debreceni imaházában vasárnap avatták fel az új torát. Utoljára hetven éve írtak és avattak új tórát Debrecenben. A tóratekercset Avraham Meir Natanel Dreyfus rabbi emlékére avatták. A torát ünnepi körmenetben vitték a Kápolnási utcai zsinagógába.

 

Reklám