Jobbik: Pótolni kellene a határon túli gyermektámogatások hiányzó részét

Szávay István szorgalmazza, hogy az oktatási-nevelési támogatás teljes összegét kapják meg az érintettek

Belföld
  • 2014.10.05. - 16:04

A Jobbik arra szólította fel a kormányt, hogy mielőbb intézkedjen a határon túli magyar családok nevelési-oktatási és taneszköz-támogatásának kipótlásáról.

Szávay István, az ellenzéki párt alelnöke vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján közölte: a kormány 110 milliárd forintot zárolt idén is a kiadásokból, ami érinti azon határon túli magyar családokat is, amelyek magyar iskolába járatják gyermeküket. Így az oktatási támogatás összege (a kormányzati ígéretek ellenére) 22 400 forintról 17 200-ra csökkent.
A Jobbik alelnöke elmondta: amikor tavaly májusban Magyarország kikerült a túlzottdeficit-eljárás alól, kérte Balog Zoltánt, az emberi erőforrások miniszterét, intézkedjen az elmaradt támogatások kifizetéséről. 
Két éve még visszapótolták a hiányzó 720 millió forintot, tavaly és az idén már nem - jegyezte meg.
Szávay István szerint nem az érintett családokon kellene spórolni, hanem például a Nemzetstratégiai Kutatóintézeten vagy a Bethlen Gábor Alap működésén.
Azt kérte: a kormány haladéktalanul intézkedjen a hiányzó, gyermekenkénti 10 200 forint folyósításáról.     

Reklám