Gyurta országos csúcsot úszott Moszkvában

200 mellen pedig aranyat nyert

Sport
  • 2014.10.04. - 17:57

Gyurta Dániel országos csúccsal második lett 50 méter mellen, fő számában, 200 méteren pedig aranyat nyert az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának negyedik állomásán, Moszkvában, a szombati első napon.

Az UTE klasszis versenyzője előbb a két uszodahossznyi távon csapott a célba 26.52 másodperc alatt, megjavítva ezzel saját korábbi rekordját, amelyet 26.86-tal tartott a tavalyi berlini vk-viadal, 2013. augusztus 11-e óta. 

A 200 méter mellen Gyurta a szám döntőjében visszavágott az utóbbi időben őt többször is legyőző német Európa-bajnoknak, Marco Kochnak, és nagy csatában, 2:01.88 perccel győzött.

Három elsőséget söpört be az első napon Hosszú Katinka, aki ezúttal öt számban jutott fináléba, s végül 200 méter gyorson, 200 méter vegyesen és 200 méter háton diadalmaskodott. 

Bronzérmei számát gyarapította a szombati döntőkben Verrasztó Evelyn, aki 800 méter gyorson, 200 méter gyorson és 200 méter vegyesen lett harmadik. Bátyja, Dávid legjobb eredménye a nyitónapon egy ezüstérem volt, ezt 400 méter vegyesen érdemelte ki.

Gyurta Gergely, Dániel öccse is felállhatott egy ízben a dobogóra: 400 méter vegyesen zárt harmadikként.


Forrás: MTI

Reklám