Nem szedett áldozatot az idén a szén-monoxid-mérgezés Budapesten, a javulás a Fővárosi Kéményseprőipari Kft. és az állampolgárok együttműködésének köszönhető – jelentette be a társaság igazgatója tegnap.
Kovács Balázs a fűtési szezon kezdetén tartott sajtótájékoztatón közölte: ebben az évben a lakások több mint kilencven százalékában tudták ellenőrizni a kéményeket, amelyekből négy éve még harmincötezer életveszélyeset találtak, az idén pedig csak kilencezret.
Pótdíjat kell fizetniük azoknak, akikhez nem jut be a kéményseprő, és nem tudja ellenőrizni az építményeket – figyelmeztetett Kovács Balázs. Újdonság, hogy már online felületen is lehet kérni SMS, illetve e-mail értesítést a szakemberek látogatásának időpontjáról. Az igazgató arról is beszélt, hogy a kerületekkel együttműködve 1500 szén-monoxid-jelző készüléket juttattak el pályázat alapján a szociálisan rászoruló családokhoz.



