Nyolc városban vendégszerepel a vonósnégyes

Országjáró Kelemen Kvartett

Kultúra
  • 2014.10.01. - 15:41

Október 6-án nyolc várost érintő országjáró turnéra indul a Kelemen Kvartett. A közelmúltban tagcserén átesett vonósnégyes lesz az első együttes a műfajban, amely az utóbbi huszonöt évben ilyen fellépéssorozatot szervez.

„Minél több olyan koncertet szeretnénk adni, ahol kiderül, mennyire emberközeli, mégis mennyire éteri csoda a zene” – fogalmazott Kelemen Barnabás Kossuth-díjas hegedűművész a turnét beharangozó sajtótájékoztatón. A kvartett másik tagja, Kokas Katalin Liszt-díjas hegedűművész hozzátette: szívügyük, hogy megtalálják azokat a csatornákat, amelyekkel itthon ismét népszerűvé tehetik a műfajt. A turnén Kurtág György, Brahms, Haydn és Bartók Béla egy-egy darabja hangzik majd el. Az együttes nagy hangsúlyt helyez arra, hogy a fiatal korosztályt megszólíthassák, mert bár meglátásuk szerint a húszas-harmincas korosztályt alig érdekli a klasszikus muzsika, úgy látják, ha zeneszeretetben nevelkednek, akkor rendszeresen elmennek majd egy-egy koncertekre. „Amerikában nagyon bevált, hogy előadásaink előtt matinét tartunk a gyerekeknek, amelyen részleteket játszunk, hangsúlyokat magyarázunk, érdekességekre hívjuk fel a figyelmüket” – mondta el Kelemen Barnabás.

Reklám