Több ezer feldühödt katalán tüntető csapott össze a rendőrséggel Barcelona és Madrid főterein kedd este, miután a spanyol alkotmánybíróság hétfő este felfüggesztette a november 9-re tervezett népszavazást.

A zuhogó eső ellenére tüntetők tömege demonstrált színes esernyőkkel, a regionális zászló színeibe öltözött emberek Barcelona központjában követelték a népszavazáshoz való jogukat.
A csoport egy része a barcelonai kormányépülethez és a madridi parlamentnél tüntetett. A barcelonai tömeget a rendőrség kisebb harc árán tudta csak elküldeni az kormányépület mellől.



