A kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, a Nemzet Művésze kitüntetettje facebook oldalán tette közzé a hírt, hogy megszületett Eszter lányának második fia, Dániel.
„1979. szeptember 23-án Katival, feleségemmel mi is vártuk Dánielt, lett belőle Daniella, azaz Eszter lányunk. 1979. augusztus 19-én, egy hónappal a születés előtt hatalmas cikk jelent meg a Népszabadságban, Gyémántos gyermekvárás címmel, mely eképp kezdődik: " Dániel rúgdos. Dániel hömpölyög. Dániel üt. Dániel forog. Dániel lebegve kuporog. Fordítottan. Mint lefelé-hajlított körtefaág. Itt élek! Gyémántos gyermekvárásban. Megfogom szerelmes asszonyom kezét szerelmesen, bűvöletes Dániel-hasára hajtom költő-fejem, s fülem a hasfal, a feszes, ruganyos, puhakemény gömbölyűség, pihés anya-gömb talajára szorítva hallgatom a bőrfeszültség, a magzatvízfeszítés, a magzathólyag-feszültség betöltöttségében rugdalózó gyermek pontos szívverését. És mosolygok. És mosolyom vers lesz. És mosolya: éposz. És asszonyom fölkiált: "most rúg!" És én fölkiáltok: "most rúg!" És csillagok nyári kiáltozása a mi szerelmünk. Forradalom. Éljen az élet, az új élet!”- zárta soarit a költő.



