Zsarolásra fizetett ki éveken át havi több millió forintot vezető beosztású rendőröknek Vizoviczki László – olvasható a rendőrségi korrupciós botrány kulcsfigurájának nyomozati vallomásaiban, a dokumentumokat a PestiSrácok nevű portál tette közzé.
Vizoviczkit eddig tizenöt alkalommal hallgatták ki az ügyben, s az eljárás végére lényegében elismert minden, a terhére rótt bűncselekményt. A vendéglátós vállalkozó ugyanakkor azt állítja, hogy az érintett rendőröket – Koblencz Attilát, a Budapesti Rendőr-főkapitányság egykori nyomozóját, Kalmár Tamást, a testület közrendvédelmi főosztályának volt vezetőjét, valamint Hopka Lajost és Gulyás Imrét, a Nemzeti Nyomozó Iroda egykori kiemelt főnyomozóit – nem ő kereste meg, hogy simítsák el egyes ügyeit, illetve ne ellenőrizzék a szórakozóhelyeit, hanem azok keresték fel, és védelmi pénzeket kértek tőle. Vallomása szerint Vizoviczki Hopkán és Gulyáson kívül nem is állt kapcsolatban az említett rendőrtisztekkel, hanem azokkal volt bűntársa, V. István üzletelt, aki – vélhetőleg a tőle származó információknak köszönhetően – ma már csak tanúként szerepel az ügyben. Vallomásaiban Vizoviczki azt állítja, éveken át tudta, hogy az érintett rendőrök csak le akarják húzni, de tartott attól, hogy azok ellehetetlenítették volna az üzleti tevékenységét.



