A katalán elnök kiírta a függetlenségről szóló népszavazást

A spanyol kormány szerint a referendum alkotmányellenes

Külföld
  • 2014.09.27. - 14:09

Artur Mas katalán elnök november 9-re hivatalosan is kitűzte a Katalónia tartomány elszakadásáról szóló népszavazást. Az erről szóló elnöki rendeletet Artur Mas ünnepélyes keretek között írta alá, oldalán az északkelet-spanyolországi régió számos, a referendumot támogató politikai vezetőjével.

Artur Mas katalán
Soraya Sáenz de Santamaría kormányfőhelyettes már ezt megelőzően, szombaton Madridban kijelentette, hogy "egy ilyen népszavazásra nem fog sor kerülni, mert az törvénytelen". A madridi kormány mélységesen sajnálja a katalán döntést - fűzte hozzá. Véleménye szerint a népszavazás terve megosztja a katalán társadalmat és elidegeníti a régiót Európától.
Reklám