Új lehetőséggel bővíti Vidék Kaland programját a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (Agrya). A Városi kertészek programban a nagyobb városokban élő, kerttel rendelkező fiatalokat tanítják meg a háztáji zöldségtermesztésre.
Mikula Lajos, az Agrya elnöke a program részleteiről elmondta, az oktatást azért indítják, mert egyre több fiatal érdeklődik a mezőgazdaság iránt, szeretne növénytermesztéssel foglalkozni, de nem ért hozzá. Az Agrya – mint a fiatalok egyetlen hazai gazdaszervezete – ezért indította el többek között a Vidék Kaland programot, amelynek keretében fiatal gazdákhoz utazhattak olyan városi fiatalok, akiket érdekelnek a mezőgazdasági munkák.
A Városi kertészet oktatási programhoz az Agro.bio Hungary Kft. nyújt segítséget. Daoda Zoltán, a szervezet szakmai igazgatója hangsúlyozta, ez oktatási program, a megfelelő tananyaggal és eszközök rendelkezése bocsátásával. A 18 és 40 év közötti érdeklődők megtanulhatják, hogyan termesszenek vegyszermentesen zöldségeket a kertjükben, az ültetéstől a beérett termés leszedéséig. Az első próbatanév lesz, augusztusig nyomon követik a programban részt vevőket, majd értékelik a tapasztalatokat. Az első, próbaévben elsősorban budapesti jelentkezőket várnak. A képzés ingyenes, s azok jelentkezését várják, akik rendelkeznek legalább hét négyzetméternyi kerttel. A programra október 3-ig lehet jelentkezni, s a szervezők nagy érdeklődésre számítanak.



