Hajnalban jön a fagy

Figyelmeztetést adtak ki tizenhat megyére és a fővárosra

Krónika
  • 2014.09.23. - 20:01

Tizenhat megyére és a fővárosra figyelmeztetést adott ki a szerdára virradóra várható talaj menti fagy miatt a meteorológiai szolgálat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között várható.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd esti veszélyjelzése szerint Csongrád, Békés és Hajdú-Bihar megye kivételével az ország többi területén arra kell készülni, hogy a felszín közelében 0 Celsius-fok alá süllyedhet a hőmérséklet.
Az előrejelzés szerint szerdán gyengén felhős, napos, száraz idő várható, délután azonban nyugat felől megnövekszik a fátyolfelhőzet. Többnyire mérsékelt, északnyugaton élénk lesz a szél. 
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 2 és 7 fok között alakul. A többfelé várható talaj menti fagy mellett - elsősorban az Északi-középhegység völgyeiben - gyenge fagy is valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között várható.

Forrás: MTI

Reklám